Odkryj magię świąt w Katowicach

 Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach. fot. Patryk Pyrlik / UMWS Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach. fot. Patryk Pyrlik / UMWS

Jarmark Bożonarodzeniowy na rynku w Katowicach przyciąga świąteczną atmosferą. Partnerem wydarzenia jest w tym roku Województwo Śląskie

Jarmark Bożonarodzeniowy potrwa do 7 stycznia 2024 roku. W uroczystym odpaleniu choinki na katowickim rynku uczestniczyli marszałek Jakub Chełstowski oraz prezydent Katowic, Marcin Krupa. Na scenie wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”.

„Przed nami najpiękniejszy okres w roku i cieszę się, że województwo śląskie jest partnerem Jarmarku Bożonarodzeniowego w Katowicach, w samym sercu aglomeracji. To miejsce przyciąga atmosferą i atrakcjami mieszkańców oraz odwiedzających z całego regionu. To wyjątkowa okazja, żeby kupić świąteczne prezenty, spędzić czas z bliskimi w świątecznym klimacie i przekonać się, jak bardzo zmienił się nasz region na przestrzeni ostatnich lat. Cieszmy się wspólnie tym magicznym, przedświątecznym czasem” – tłumaczył marszałek Jakub Chełstowski.

„Chcemy wszystkich wprowadzić w tę piękną atmosferę świąt, dlatego wspólnie z marszałkiem województwa śląskiego uruchamiamy te światełka na choince, która stoi na katowickim rynku. Choinka przyjechała do nas z Mikołowa, co też pokazuje, że potrafimy współpracować w ramach samorządu. Zapraszam wszystkich na Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach” – mówił prezydent Katowic, Marcin Krupa.

Jarmark to niepowtarzalna okazja, by poczuć atmosferę świąt i zakupić świąteczne ozdoby, słodycze, wędliny, miody czy wyroby dekoracyjne i rękodzielnicze. Dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji, w tym bajkowe ekspozycje, karuzelę, elektryczną kolejkę i diabelski młyn. Czynne jest również lodowisko. Wstęp jest bezpłatny.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
 • Escape: zamyka galerie.
 • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
 • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
 • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
 • Escape: closes the galleries.
 • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
 • Left arrow: previous slaid.
 • Right arrow: next slaid.
 Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach. fot. Patryk Pyrlik / UMWS Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach. fot. Patryk Pyrlik / UMWS Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach. fot. Patryk Pyrlik / UMWS Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach. fot. Patryk Pyrlik / UMWS Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach. fot. Patryk Pyrlik / UMWS Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach. fot. Patryk Pyrlik / UMWS Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach. fot. Andrzej Grygiel / UMWS Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach. fot. Patryk Pyrlik / UMWS Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach. fot. Patryk Pyrlik / UMWS Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach. fot. Patryk Pyrlik / UMWS Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach. fot. Patryk Pyrlik / UMWS Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach. fot. Patryk Pyrlik / UMWS Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach. fot. Patryk Pyrlik / UMWS Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach. fot. Patryk Pyrlik / UMWS Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach. fot. Patryk Pyrlik / UMWS Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach. fot. Patryk Pyrlik / UMWS

Filmy