Oficjalna inauguracja portalu doITinPoland.com na konferencji Collision 2021

Podczas tegorocznej edycji konferencji „Collision” (20-22 kwietnia 2021), jednej z największych konferencji technologicznych na świecie, miała miejsce prezentacja strony internetowej doITinPoland.com, której inSilesia jest oficjalnym partnerem.

tekst:doITinPoland officially presented at Collision
Strona doITinPoland.com skierowana jest do zagranicznych firm rozważających nowe lokalizacje dla swoich operacji IT, w szczególności w zakresie wytwarzania oprogramowania. Portal zawiera najważniejsze informacje dotyczące polskiej branży informatycznej, takie jak: informacje o dostępności i umiejętnościach polskich specjalistów IT oraz ich wynagrodzeniach, informacje o stanie polskiej gospodarki, stabilności kraju i jego infrastrukturze, informacje o zachętach inwestycyjnych i dostępnych grantach rządowych. Strona doITinPoland.com opisuje również tzw. success stories wielu firm zagranicznych, które już zainwestowały w Polsce. Dodatkowo na stronie znajdują się opinie ekspertów oraz najważniejsze wiadomości dotyczące polskiego sektora IT.

Jednym z ważnych elementów strony jest również informacja na temat dostępnych usług, które zapewnią zagranicznym inwestorom odpowiednie wsparcie, zarówno przed podjęciem decyzji inwestycyjnej dotyczącej ulokowania się w Polsce, jak i po jej podjęciu. Są to m.in. badania rynku, wsparcie prawne, rekrutacja pracowników IT i wiele innych. Usługi te są świadczone m.in. przez renomowanych partnerów projektu doITinPoland.com, w tym przez Śląskie Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera.

Strona została opracowana przez polską firmę Winged IT z siedzibą w Katowicach dostarczającą rozwiązań w obszarze outsourcingu i rekrutacji w ramach branży IT. Portal powstał w ramach projektu dofinansowanego z programu pn. Polskie Mosty Technologiczne, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, którego beneficjentem jest Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

Konferencja Collision, podczas której doszło do oficjalnej inauguracji strony doITinPoland.com jest jednym z najbardziej prestiżowych na świecie wydarzeń poświęconych sektorowi nowych technologii. Ideą konferencji jest zebranie w jednym miejscu najlepszych mówców na świecie, wiodące firmy technologiczne, inwestorów oraz najważniejsze media. Podczas konferencji prezentują się również start-up’y z całego świata reprezentujące takie dziedziny jak: sztuczna inteligencja, fintech, oprogramowania dla przedsiębiorstw. Tegoroczna edycja wydarzenia odbywa się w dniach 20-22 kwietnia. Partnerami konferencji są takie firmy oraz instytucje jak: Amazon Web Services, Mastercard, Cisco Designed, Royal Bank of Canada, Cloudsmith.

Link do strony internetowej:

https://doitinpoland.com/


Na podstawie:

https://wingedit.pl/winged-it-prezentuje-doitinpoland-com-na-collision-2021-komunikat-prasowy/

https://collisionconf.com/

https://startup.pfr.pl/pl/aktualnosci/wez-udzial-w-konferencji-technologicznej-collision-2019/
Zobacz również