Vaillant Group przyciąga specjalistów z branży IT do województwa śląskiego

małe cyferki na granatowym tle źródło: https://pixabay.com/pl/

Vaillant Group jest firmą rodzinną o międzynarodowym zasięgu i ponad 140-letniej tradycji. Kluczowym obszarem działania są systemy grzewcze i wentylacyjne wykorzystujące głównie odnawialne źródła energii. Firma jest drugim co do wielkości europejskim producentem w tej branży. Grupa projektuje i produkuje swoje urządzenia oraz dostarcza usługi we własnych zakładach w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoszech, Słowacji, Turcji i Chinach. Vaillant Group jest obecny w ponad 20 państwach, w których posiada swoje narodowe oddziały, ponadto eksportuje swoje wyroby do ponad 60 krajów. Prowadzi także działalność badawczą, rozwojową i produkcyjną. Grupa zatrudnia ok. 16 tys. osób na całym świecie.

Po trzydziestu latach działalności na polskim rynku, w lipcu 2022 r. Grupa Vaillant podjęła decyzję o rozszerzeniu swojej  działalności w Polsce o branżę IT, bazy danych, analitykę czy  Business Intelligence. Firma planuje stworzyć w Katowicach nowoczesne centrum IT. Wybór nowej siedziby firmy nie był przypadkowy. Katowice wzmacniają dobrze prosperującą pulę talentów w branży IT, ponadto mają szansę zostać głównym centrum technologicznym w Europie. Grupa wybrała na swoją siedzibę Biurowce .KTW, które dają jej możliwość ulokowania wszystkich pracowników w jednym miejscu. Sam budynek wyróżnia się w architekturze Katowic, oferując wspólne i otwarte przestrzenie biurowe, stworzone zgodne z zasadami zrównoważonego i ekologicznego budownictwa, które wspierają wartości z zakresu ESG w Vaillant Group.

Marka Vaillant, posiadając wieloletnią tradycję, reprezentuje innowacyjne i wydajne produkty oraz inteligentne systemy sterowania, a także optymalne usługi. Wizją Grupy jest osiągnięcie najwyższych standardów w zakresie designu, wydajności oraz zrównoważonego rozwoju. Dla Vaillant Group, jako jednego z wiodących światowych producentów urządzeń grzewczych i klimatyzacyjnych, dostarczającego przyjazne dla środowiska technologie, świadomość oddziaływania na środowisko jest integralnym elementem działania. Do końca 2023 r. firma planuje zatrudnić około 200 pracowników, o czym więcej tutaj:
https://jobs.vaillant-group.com/Poland/content/it_hub/?locale=pl_PL

Na podstawie:

https://jobs.vaillant-group.com/Poland/content/it_hub/?locale=pl_PL

https://www.saunierduval.pl/dla-uzytkownikow/o-saunier-duval/vaillant-group/